אינספקטרום ייעוץ קרינה

  • ד"ר ישראל כהן - פיסיקאי מומחה
  • ייעוץ, מדידות ומיגון
  • לייעוץ חינם חייגו: 054-457-1069

בדיקת קרינה בבית - ד"ר ישראל כהן - בודק קרינה מומלץ

הדרישה לבדיקות קרינה בדירות, בניינים ובתים פרטיים גדלה מדי שנה. 

הסיבה היא שיותר ויותר אנשים מבינים כי יכול להיות מצב שבביתם יש קרינה אלקטרומגנטית ברמה גבוהה מהמותר, דבר שיכול להשפיע על הבריאות שלהם בעתיד. 

דירת המגורים היא המקום בו אנו מבלים את מירב שעות היממה ביחד עם משפחתנו וילדינו ולכן חשוב מאוד לדעת האם הבית שבו אנו חיים או הבית שאנו מעוניינים לרכוש (בדיקת קרינה לפני רכישת בית) עומד בתקנים של המשרד להגנת הסביבה ואין בו סכנה בריאותית. 

ביחס להשקעה הכספית הגדולה הכרוכה ברכישת דירה מדובר בהשקעה קטנה מאד בביצוע בדק בית, ויחד עם זאת בדיקת קרינה שכזאת יכולה להיות מכרעת בשיקולים לקניית הדירה. מאמר זה יסביר מהי בדיקת קרינה בבית וכיצד מבצעים אותה.

בדיקת קרינה בבית – מדוע דווקא אנחנו? אצלנו תקבלו בדיקה מקצועית, מדויקת, אמינה ומקיפה באישור המדינה

ישנם מודדי קרינה רבים בארץ, אולם לא כולם מתמצאים בקרינה על כל היבטיה והשלכותיה. 

לא מספיק לעבור קורס הסמכה קצר כדי להפוך למומחה לקרינה. לפני שמזמינים בדיקת קרינה או ייעוץ בקרינה, חשוב מאד לדעת את זהות האנשים שמגיעים אליכם. 

שמות כמו "מעבדה לקרינה", "מכון לקרינה" או "מרכז לקרינה" וכדומה הם רק שמות. בחלק לא קטן מהמקרים תגלו שאין מאחורי השם מעבדה אמיתית או מכון או אנשים מומחים בקרינה. לכן מומלץ לבדוק היטב מי האנשים שעומדים מאחורי השמות האלו. 

דרושות שנות לימוד רבות וניסיון רב כדי להפוך למומחה לקרינה. אלו בדיוק הדברים שמאפיינים את חברת אינספקטרום ייעוץ קרינה בראשות ד"ר ישראל כהן בודק קרינה מומלץ, פיסיקאי מומחה לקרינה בעל ידע רב בתחום וניסיון רב שנים במדידות קרינה. 

אצלנו תקבלו בדיקת קרינה אלקטרומגנטית יסודית ומקיפה של כל מקורות הקרינה בתוך הבית ומחוצה לו. אנו לא רק מאתרים בעיות קרינה, אלא גם יודעים לספק פתרונות לבעיות אלו.

המדידות מבוצעות באישור המשרד להגנת הסביבה תחת היתרים של המדינה לביצוע בדיקות קרינה: היתר למתן שירות למדידת קרינה בלתי מייננת בתחום תדרי רשת החשמל (ELF), והיתר למתן שירות למדידת קרינה בלתי מייננת בתחום כל תדרי הרדיו (RF). 

קרינה אלקטרומגנטית בבית – על מה מדובר ומה בעצם מודדים בבדיקת קרינה ביתית?

בדיקת קרינה ביתית היא בדיקה של קרינה אלקטרומגנטית בבית. קיימים שני סוגים עיקריים של בדיקות קרינה אלקטרומגנטית בבית: (1) בדיקת שדה מגנטי ELF שמקורו מרשת החשמל, (2) בדיקת קרינת רדיו RF ממוקדי שידור אלחוטיים. בשני המקרים מדובר על קרינה בלתי מייננת. 

  • הסוג הראשון הוא בדיקת קרינה מרשת החשמל שיותר מדויק לכנותה מדידות של עוצמת השדה המגנטי בתדרנמוך ELF. בדיקת שדה מגנטי ELF כוללת מדידה של ההשפעות מכל מתקן חשמלי הנמצא בתוך הבית (מכשירי חשמל ביתיים, לוח חשמל ביתי, חיווט חשמל בקירות, מערכת סולארית וכד') ובדיקת השפעות מגנטיות שמקורן מחוץ לבית (קווי מתח ברחוב, חדרי שנאים או תחנות טרנספורמציה של חברת חשמל בקירבת הבית, השפעות מהשכנים וכד').
  • הסוג השני של בדיקות אלקטרומגנטיות בבית הוא בדיקת קרינת רדיו RF הכוללת מדידה של קרינה בתדר גבוה שמקורה ממוקדי שידור של חברות הסלולאר (קרינה מאנטנות ומתקני גישה אלחוטיים של חברות הסלולאר), מאנטנות אחרות בסביבת הבית (למשל, אנטנות מיקרוגל של בזק, אנטנות FM של תחנות שידור מקומיות) ומדידה של השפעת תקשורת אלחוטית בתוך בית (אינטרנט אלחוטי WIFI, נתבים אלחוטיים, רפיטרים, טלפונים אלחוטיים וכד'). בבדיקה זאת נמדדת עוצמת השדה החשמלי הממוצע (מיצוע RMS), או שנמדדת עוצמת צפיפות הספק הקרינה (עוצמת האנרגיה הממוצעת הפוגעת ביחידת שטח בכל שנייה).

בדיקת קרינה בבית בדרך כלל כוללת מדידות של שני סוג הקרינה הללו וחשוב מאוד לוודא זאת עם החברה ממנה אתם מעוניינים לשכור את השירות. 

בדיקת קרינה בבית חיונית לכל אדם שרוכש או שוכר דירה או בית חדש וכן לאנשים שאף פעם לא עשו בדיקה זו בביתם. 

תוצאות בדיקות קרינה ביתית יצביעו על רמת הקרינה בבית שבו אתם מתגוררים והאם מדובר על רמת קרינה מסוכנת או חורגת מהמלצות המשרד להגנת הסביבה. במסגרת השירות ימליץ הבודק מהי הדרך לטפל בבעיה ואיך למנוע אותה בעתיד.

בדיקת קרינה ביתית – חשוב לדעת

  • הסמכה ואישורים – בדיקת קרינה בבית צריכה להיעשות אך ורק על ידי מומחים בתחום ובעלי הסמכה לביצוע בדיקות קרינה מהמשרד להגנת הסביבה. לכל סוג של בדיקת קרינה אלקטרומגנטית קיימת הסמכה שונה של המשרד להגנת הסביבה. מעבר לאישור מהמשרד להגנת הסביבה, רצוי שהבדיקה תעשה ע"י איש מקצוע שמומחה בתחום הקרינה האלקטרומגנטית והוא בעל ניסיון רב הן בצד התאורטי והן בצד המעשי.
  • תוצאות – לאחר ביצוע הבדיקות, מחויבת החברה לפרט בדו"ח מסודר מה היו תוצאות הבדיקות השונות, אילו מקורות קרינה נבדקו בבית ומחוצה לו, מהן רמות הקרינה שנמצאו בבית ומהי צורת הטיפול / פתרון הטובה ביותר במקרה שנמצאו בעיות.
  • בית חדש – חשוב מאוד לבצע את כל בדיקות הקרינה טרם המעבר לבית חדש או דירה שכורה חדשה. בצורה זו תוכלו לדעת כיצד עליכם לפעול על מנת להוריד את רמות הקרינה וליישם זאת בקלות, כאשר הדירה עדיין ריקה מאדם. בנוסף, ניתן יהיה לדרוש מבעלי הבית לבצע את השינויים הנדרשים טרם המעבר מכיוון שמדובר על נכס שלהם וכך לחסוך מעצמכם עלויות כספיות נוספות ועוגמת נפש.
  • ציוד – חשוב לוודא שהמומחים המגיעים אל ביתכם מגיעים עם ציוד בדיקת קרינה המתאים לסוגי המדידות הנדרשות ומספק תוצאות מדויקות. מומלץ לבדוק שהציוד מאושר ע"י המשרד להגנת הסביבה ועבר כיול במעבדה מוסמכת.
 

עוברים דירה?  מעוניינים לדעת מהי רמת הקרינה בביתכם כדי להבטיח את בריאותכם ובריאות משפחתכם? התקשרו 054-4571069 והמומחים של אינספקטרום ישמחו לעזור לכם, או השאירו פרטים בטופס 'צור קשר' שמצורף לדף ואנו נתאים לכם בודק קרינה מומלץ עד ביתכם.

 
צור איתנו קשר!
סגירת תפריט
Call Now Button054-457-1069