ייעוץ קרינה - ד"ר ישראל כהן - יועץ קרינה

קרינה אלקטרומגנטית היא חלק בלתי נפרד מחיינו. בעיות בקרינה אלקטרומגנטית יכולות להווצר במקום העבודה וגם בבית. מטרתנו היא לאתר בעיות אלו ולפתור אותן.

חברת אינספקטרום מספקת שירותי ייעוץ בנושא קרינה אלקטרומגנטית לפני רכישת נכס, בשלב ההיתרים בעת תכנון מערכות החשמל, בשלב הבנייה ובשלב הפעלת מערכות החשמל במבנה. אנו מספקים ליווי משלב התכנון ועד שלב הביצוע מבחינת החשיפה לקרינה אלקטרומגנטית.

חשיבותו של יועץ קרינה 

כדי למנוע בעיות של חשיפת אנשים (למשל עובדים במבנה הייטק חדש או ילדים במבני חינוך חדשים) לקרינה אלקטרומגנטית גבוהה, רצוי שמבנה חדש יתוכנן בשילוב עם יועץ קרינה. אנו נעבור על תוכניות החשמל, נעזור למקם את לוחות החשמל במקומות מתאימים ונייעץ בנושא מעבר תווי כבלי זרם ראשיים. במקרה הצורך נתכנן מיגון נגד שדות מגנטיים סביב מתקני החשמל במבנה ונגיש מפרט מיגון מלא.

שילוב של יועץ קרינה בשלב התכנון וליווי ופיקוח של יועץ קרינה בשלב הביצוע יכול לחסוך כסף רב  ליזם או לקבלן המבצע. תיקון בעיות קרינה במבנה קיים שלא תוכנן בשילוב עם יועץ קרינה כרוך בעלויות כספיות לא מבוטלות ובכאב ראש גדול לבעל המבנה

כיום, כחלק מתקן ישראלי ת"י 5281 לבנייה ירוקה (סעיף 5.3 "קרינה אלקטרומגנטית") היזם או הקבלן נדרש להוציא דוח ייעוץ קרינה בשלב ההיתרים. הדוח כולל הערכה של רמת החשיפה הצפויה של דיירים לשדה מגנטי שמקורו במערכת החשמל הפנימית של המבנה המתוכנן (ביצוע חיזוי קרינה או הדמיה לאיתור מקורות קרינה) ומתן פתרונות (התקנת מיגון קרינה) להפחתת החשיפה לשדה מגנטי במקרה ונמצאו חריגות מהמלצות המשרד להגנת הסביבה. ללא קשר לתקן בנייה ירוקה, עיריות רבות דורשות כיום מהיזם דוח חוות דעת של יועץ קרינה המוכיח שמערכת החשמל המתוכננת אינה מסכנת את הדיירים ולעיתים דורשת גם ביצוע סקר קרינה במבנה לאחר הפעלת מערכת החשמל החדשה. גם חברת החשמל יכולה לדרוש מהיזם דוח חוות דעת של יועץ קרינה בנוגע להשפעת ארון ריכוז מונים במידה והוא סמוך לדירת מגורים וזאת כתנאי לחיבור המבנה למערכת החשמל הארצית.

בנוסף להערכת רמת החשיפה הצפויה לשדה מגנטי הנובע ממערכת החשמל הפנימית של המבנה, מומלץ לבדוק את רמת החשיפה למקורות קרינה חיצוניים (כגון קווי מתח או אנטנות הממוקמים בסמוך למבנה) ולוודא שרמת הקרינה אינה חורגת מהמלצות המשרד להגנת הסביבה. אף אחד לא רוצה לגלות בדיעבד שהוא בונה מבנה באזור בו קיימת רמת קרינה גבוהה. בדיקה מקדימה של מקורות קרינה בשטח מגרש מבוצעת במסגרת מתן שירותי ייעוץ קרינה.

מחפשים יועץ קרינה? ליצירת קשר
טלפון: 054-4571069
פקס:  077-4703381
דואר אלקטרוני: info@inspectrum.co.il

אינספקטרום ייעוץ קרינה - צור איתנו קשר